Navigace

Obsah

Dům kultury

DK Chvaletice

14.10.2018

Vinobraní 2018

Vinobraní 2018

Tradiční chvaletické vinobraní. Náročná příprava se vyplatila a věříme, že se všichni dobře bavili.

Detail

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Pokladna DK Chvaletice
Po         15:00 - 19:00
St         15:00 - 19:00
Čt         16:00 - 19:00
               
Knihovna Chvaletice
Po 08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
St 08:00 - 11:00   12:00 - 15:00
Čt 08:00 - 11:00   12:00 - 16:00

Mimo tuto dobu lze volat na tel.č. 724 182 116 (p.Marek) nebo e-mail: dk@chvaletice.cz

Aktuality

23.10.2018

Povodí severní Dviny - cestovatelská beseda

Přednáška cestovatele Libora Drahoňovského spojená s promítáním fotografií. Během přednášky navštívíme nepříliš známé regiony evropského Ruska. Vydáme se na putování v povodí řeky Severní Dviny, která ve středověku představovala velmi důležitou dopravní spojnicí při plavbách Rusů na Ural a později i na Sibiř. Dále se po této řece od 16. století vozilo zboží z Ruska do Evropy a naopak. Tak tomu bylo až do počátku 18. století, kdy car Petr Veliký dobyl na Švédech východní část Baltského moře a založil Sankt Petěrburg. Do té doby jediným tzv. oknem do Evropy bylo přístavní město Archandělsk vystavěné poblíž ústí Severní Dviny do Bílého moře. Region v povodí Severní Dviny je bohatý na spoustu klášterů i dřevěných kostelů, kaplí i obytných domků připomínajících ilustrace z ruských pohádek. V tomto kraji se dodnes uchovalo mnohé z ruského folkloru a tradic. Na druhou stranu ho bohužel stále charakterizuje značná míra nezaměstnanosti i alkoholismu.

Detail Kalendář akcí

26.10.2018

S krtečkem v divadle

Divadélko Malé Bo Postavičky KRTEČEK a MYŠKA Vás provedou divadelním světem a zahrají si s dětmi opravdové divadlo. Součástí tohoto pořadu jsou krátké pohádky, ve kterých si děti zahrají hlavní role.

Detail Kalendář akcí

31.10.2018

Zadlužená princezna

Divadlo Lůza Divadelní komedie pro dospělé a děti školou povinné. Představení, které s nadsázkou nastavuje zrcadlo aktuálním problémům společnosti. Představení je autorské, plné živých písniček a vypráví o zhýčkané materialistické bloggerce ze Slovenska, která za hranicemi svého království přichází o svou identitu a setkává se s drsným reálným světem, kterému vládne všeho chtivý Vodník s titulem P.o.D. Princezna pod tíhou okolností málem přijde o všechno, ale naštěstí ji zachrání pracovitý, spořivý dřevorubec.

Detail Kalendář akcí

06.11.2018

Česká Kanada - cestovatelská beseda

Přednáška cestovatele Libora Drahoňovského spojená s promítáním fotografií. Beseda pojednává o známých i méně známých zajímavých místech České Kanady, dále o dávné historii a poněkud pohnutých novodobých dějinách regionu. Povíme si více o slavném šlechtickém rodu Krajířů z Krajku, kteří se velmi zasloužili o rozvoj svého panství, včetně založení mnoha rybníků. Po Rožmbercích a pánech z Hradce se jednalo o nejvýznamnější šlechtický rod ve středověkých jižních Čechách. Velká část besedy je věnována přírodním krásám, především charakteristickým balvanům bizarních tvarů i rybníkům. Prohlédneme si také hodnotnou památkovou rezervaci ponejvíce renesančních domů ve Slavonicích, hrad Landštejn, romantický zámek v Českém Rudolci, četné starobylé kostely, poutní místa, boží muka i vesničky s lidovou architekturou.

Detail Kalendář akcí

09.11.2018

Dobrodružství čmeláka Brundibára

Liduščino divadlo Roztomilá pohádka o čmeláku Brundibárovi, který bydlí na palouku u lesa a během čtyř ročních období má spoustu starostí. Myslí si, že je ředitelem zeměkoule nebo alespoň louky. Všechno ví, všechno už viděl a se vším si ví rady, jenže… Také se domnívá, že by jej všichni vlastně měli poslouchat. Není zlý, spíše takový popleta. V pohádce vystupují různí obyvatelé louky, s nimiž diváci prožijí spoustu dobrodružství, velkou lásku s Motýlicí, stavění domečků, nebezpečí a uvidí, jak se Brundibár postará o nalezené miminko.

Detail Kalendář akcí